Daniel Tušinovský

kategorie: Náš tým

Narozen: 2001

Text

  • Narozen: 2001
  • Bydliště: Hrádek u Sušice
  • V týmu od: 2016
  • Přezdívka: Tůša

  • má rád technické kombinace
  • k jeho oblíbeným kouskům patří kombinování triku tailwhip (protáčení rámu)

Daniel: „BMX je disciplína, pocit svobody a touha být stále lepší!“

První BMX kolo jsem dostal asi v 8 letech. Zlom však přišel až někdy ve třinácti, kdy jsem pozoroval starší kluky, jak na stejném kole skáčou přes kanál, z chodníku na chodník, a zatoužil jsem jednou umět to, co oni. Díky internetu jsem postupně zjišťoval, co vlastně BMX je. K narozeninám jsem dostal lepší kolo a začal se BMX věnovat každý den. Většinou jsem jezdil sám, na chodníku nebo na tom, co jsem si sám postavil. Naučil jsem se základní triky na zemi, přišly první pády, ale kolo jsem miloval čím dál víc. Asi za dva roky vedle ve městě postavili nový skatepark. Našel jsem si tam spoustu kamarádů a moje ježdění nabralo na obrátkách.

V roce 2016 jsem na závodech v Pardubicích potkal Radka Rýdla, kterého jsem každý den sledoval na internetu. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo osud, ale Radek zrovna ten rok pořádal svůj první BMX camp v Dolních Beřkovicích. Tady jsem pochopil, že BMX není jen o ježdění na kole, ale hlavně o kamarádech, zábavě a také spoustě doplňkových věcí, jako je běhání, plavání, cvičení… V podstatě je to gymnastika na kole a pokud chce člověk předejít zraněním, bez toho to nejde. 

Co znamená BMX pro mě? Disciplínu, chuť se každý den zlepšovat, pocit svobody a životní styl, díky kterému mám přátele po celé republice. Večer usínám a myslím na kolo, ráno vstanu a myslím na kolo… Pořád je co zlepšovat a v čem se posouvat.

Přidej komentář

 

Sdílej přátelům

Klíčová slova: bmx roudnice nad labem, radek rýdl, bmx exhibice, bmx kemp, bmx závod